Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie kompilatora Dev C.
Dostałem kilka książek i kompilatora Dev C, aby nauczyć się C. jak dotąd wszystko idzie dobrze. Uczyłem się programu Hello World i zakodowałem go w Dev C. Wszystko idzie dobrze, dopóki nie spróbuję uruchomić programu. Kompiluje się dobrze, ale kiedy go uruchomię, czarne okno pojawi się na około ćwierć sekundy, jeśli tak. Czarne okno mówi Hello World! tak, jak powinien, chcę tylko wiedzieć, jak sprawić, aby to okno pozostało tam, więc mogę zobaczyć, co stworzyłem. Wiem, że mówi "cześć świat", bo widzę go i czytam przez około ćwierć sekundy, jeśli tak. Okno wyskakuje i zamyka się natychmiast, jak mgnienie oka.   Przepraszam, jeśli to nie jest w prawej części, myślałem, że to będzie tutaj.
Reply
Możesz dodać polecenie uśpienia (x) na końcu głównej (), to spowoduje zatrzymanie programu przez x ilość czasu. Powinien załatwić sprawę.
Reply
Możesz otworzyć okno wiersza polecenia, a następnie uruchomić je z wiersza poleceń, aby zobaczyć, co program wyprowadza, niezależnie od tego, co zamyka. Możesz także użyć jednej z dwóch powyższych metod, chociaż większość ludzi woli czekać na kluczowy wpis używając getchar (...) zamiast używać systemu ("pauza"), ponieważ jest to powolne wywoływanie systemu operacyjnego, jest specyficzna dla platformy i najwyraźniej wykorzystuje więcej zasobów.
Reply
lub możesz to zrobić w łatwy sposób i umieścić na końcu końcówkę, aby oczekiwał na użytkownika.
Reply
Lub, zamiast dodawać niepotrzebny kod, zawsze możesz uruchomić program w trybie debugowania z IDE zakładając, że obsługuje taką funkcję.
Reply
Zacytować: Napisał pierwotnie Max_Power Lub, zamiast dodawać niepotrzebny kod, zawsze możesz uruchomić program w trybie debugowania z IDE zakładając, że obsługuje taką funkcję. Ale jako użytkownik końcowy nie problem nadal istniałby, gdyby nie został uruchomiony z wiersza polecenia lub dodał niepotrzebny kod?
Reply
Zacytować: Originally Posted by Roverturbo Ale jako użytkownik końcowy nie problem nadal istniałby, gdyby nie został uruchomiony z wiersza polecenia lub dodał niepotrzebny kod? Tak, użytkownicy końcowi, którzy będą musieli używać programów zorientowanych na wiersze poleceń, będą tak okropne.
Reply
Nadal nie rozumiem, dlaczego ludzie używają Dev ++, mam na myśli to, że są to ekspresowe wydania kompilatora Microsoft za darmo, nie chcę odkładać twojego kompilatora, ale miałem więcej problemów z używaniem Dev ++ niż cokolwiek innego, a wiele rzeczy, które działają idealnie, generuje tylko błędy na Dev ++, więc jeśli nie jest to wielka sprawa, myślę, że powinieneś otrzymać darmowy kompilator, który można znaleźć na stronie: http://www.microsoft.com/express/vc/ Tylko konstruktywna krytyka nie bierze mnie w niewłaściwy sposób, mam na myśli tylko pomoc
Reply
Zacytować: Napisał pierwotnie -K @ N @ VEL- Nadal nie rozumiem, dlaczego ludzie używają Dev, mam na myśli to, że są to ekspresowe wydania kompilatora Microsoftu za darmo, nie chcę odkładać twojego kompilatora, ale miałem więcej problemów z używaniem Dev niż cokolwiek innego, a wiele rzeczy, które działają idealnie, generuje tylko błędy na Dev, więc jeśli nie jest to wielka sprawa, myślę, że powinieneś dostać się za darmo kompilator, który można znaleźć na stronie: http:
Reply
Lulz, przykro mi, ale uznałem to za nieco zabawne, gdy przychodzi ktoś, kto używa niewolnego systemu operacyjnego i prawdopodobnie tony niewolnego oprogramowania.
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)