Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwiększanie szybkości uruchamiania systemu XP
Zacytować:       Jak przyspieszyć uruchamianie systemu Windows XP   Czy denerwujesz się, czekając na powolny komputer z systemem Windows XP do uruchomienia? Windows XP automatycznie ładuje i uruchamia dowolny program, który znajduje się w folderze startowym, niezależnie od tego, czy zamierzasz go używać, czy nie. W tym artykule dowiesz się, jak przyspieszyć proces uruchamiania komputera, usuwając programy, które go spowalniają. Kroki   1. Zapisz wszystkie otwarte prace. 2. Zamknij wszystkie aplikacje. 3. Kliknij Start-> Uruchom. W polu tekstowym oznaczonym "Otwórz" wpisz msconfig i kliknij "OK". Spowoduje to uruchomienie narzędzia konfiguracji systemu. (Pamiętaj: Jeśli wyłączysz wymagane aplikacje z msconfig, komputer może się nie uruchomić prawidłowo, dlatego podczas korzystania z msconfig, zapamiętaj aplikacje, które chcesz usunąć, aby rozpocząć, gdy komputer się uruchomi.) 4. Kliknij zakładkę "Uruchomienie". Zostanie wyświetlona lista wszystkich programów startowych, które zostaną automatycznie załadowane podczas uruchamiania komputera. Im więcej elementów zostało zaznaczonych do uruchomienia, tym dłużej trwa rozruch komputera. 5. Jeśli nie wiesz, co robią wymienione programy, odwiedź http://www.Sysinfo.org [http://www.Sysinfo.org] i wyszukaj program wraz z jego szczegółami. Usuń zaznaczenie programów, których nie chcesz uruchamiać, i kliknij "OK". 6. Uruchom ponownie komputer i zauważ, że uruchamia się szybciej.   Inne rzeczy, które możesz zrobić   1. Sprawdź w zakładce "BOOT.INI". Pojawi się pole oznaczone "Timeout:" i wartość liczbowa. Domyślnie jest to 30, co oznacza 30 sekund oczekiwania przed startem. Można to zmienić i sugeruję użycie 3 sekund. (Uwaga: jeśli masz więcej niż jeden system operacyjny, oznacza to czas oczekiwania na uruchomienie do podświetlonego systemu operacyjnego, możesz potrzebować nieco więcej niż 3 sekundy) 2. Okresowo usuwaj pliki tymczasowe z komputera, aby aplikacje działały szybciej. wpisz% Temp% w oknie dialogowym uruchamiania klikając na Start -> Uruchom. i kliknij. Zobaczysz otwarty folder z tak wieloma plikami. kliknij menu Edycja i kliknij opcję Zaznacz wszystko, a następnie kliknij menu Plik i wybierz opcję Usuń. Uwaga: Zawsze upewnij się, że otwarty folder ma temp na górze paska menu, a folder wskazuje, że jest to folder tymczasowy. 3. Zawsze defragmentuj dysk co najmniej raz w miesiącu. uruchom defragmentację dysku z narzędzi systemowych dostępnych w akcesoriach z menu Start. trwa to dłużej i zaleca się, aby nie uruchamiać żadnych aplikacji na komputerze, w tym wygaszaczy ekranu, podczas defragmentacji dysku. 4. Wykonaj skandysk, aby sprawdzić, czy dysk twardy komputera jest w dobrym stanie i pomaga on komputerowi działać szybciej.     Hibernacja   Po wykonaniu tej czynności inną metodą jest zezwolenie komputerowi na hibernację. Hibernacja zamyka się i otwiera Windows szybciej niż zwykle.   1. Przejdź do Start-> Panel sterowania-> Opcje zasilania. Kliknij kartę Hibernacja. 2. Kliknij pole "Włącz hibernację", aby to sprawdzić. 3. Kliknij kartę Zaawansowane i zmień opcje Przycisków zasilania, jeśli chcesz hibernować, naciskając przycisk trybu uśpienia lub przycisk zasilania. W przeciwnym razie przytrzymanie klawisza Shift w menu Wyłącz komputer daje możliwość hibernacji. 4. Uruchom ponownie komputer co tydzień, aby wyczyścić komputer.   Moc można wtedy całkowicie wyłączyć, nawet przy gniazdku, aby nie marnować mocy.     Prefetch   Wystarczy przejrzeć folder Windows (Ex: C: \ Windows) i tam powinien pojawić się folder prefetch. Przejdź do folderu Prefetch i usuń wszystkie pliki (Ostrożnie! Powinno to wyglądać tak: c: \ windows \ prefetch). Musimy edytować klucz rejestru, aby go ulepszyć. Otwórz regedit i przejdź do tego klucza:   HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Zarządzanie pamięcią \ PrefetchParameters   Pod tym kluczem powinna pojawić się wartość o nazwie: EnablePrefetcher   Ma 4 możliwe wartości:   0 - Wyłączone: system pobierania wstępnego jest wyłączony.   1 - Aplikacja: wstępne pobieranie tylko buforuje aplikacje.   2 - Uruchom: wstępne pobieranie buforuje tylko pliki systemu startowego.   3 - Wszystko: wstępne buforowanie pamięci podręcznej i pliki aplikacji.   Nie chcemy go całkowicie wyłączyć. Dzięki temu czas rozruchu * może być dłuższy *. Dzieje się tak, ponieważ ta funkcja służy również do przyspieszenia ładowania plików rozruchowych. Właśnie dlatego wybieramy opcję numer 2. Pozwala nam to zachować korzyści z buforowania plików systemowych, bez ciągłego zapychania systemu aplikacjami.   Ustaw wartość na 2 i uruchom ponownie.   Przy drugim uruchomieniu powinien wystartować znacznie szybciej. Pamiętaj, że efekt uboczny polega na tym, że uruchamianie poszczególnych aplikacji po załadowaniu systemu Windows będzie teraz nieco wolniejsze.     Wskazówki   * Podczas instalowania nowego oprogramowania nie dodawaj programu do folderu startowego. * Regularnie sprawdzaj, jakie programy są uruchomione z folderu startowego, ponieważ złośliwe programy, takie jak spyware, mogły zostać zainstalowane bez Twojej wiedzy. * Jeśli przypadkowo odznaczysz program, po prostu powróć do niego
Reply
Widok perspektywiczny trwa około 3 minut, aby zamknąć i około 2 minut, aby uruchomić, słyszałem to dlatego ppl powinno używać Win Xp do momentu wydania dużej aktualizacji do tego
Reply
Dobry tutorial, ale eh ... ludzie nadal używają XP? lol
Reply
Tęsknię za tobą na Xfire Chernobyl Mam nadzieję, że dostałeś tego premiera o tym problemie tak Win Xp jest najlepszy
Reply
"Win Xp jest najlepszy", człowieku, prawie się rozśmieszyłem, śmiejąc się lol, obecnie uaktualniam komputer mojego przyjaciela Amy (czyli mój przyszły GF) do Vista Ultimate x64. Używa XP i jeśli możesz w to uwierzyć NORTON jako jej lol antywirusowy, a ona zastanawia się, dlaczego jest ona poważnie zainfekowana, więc będę nakładał na NOD32 moją osobistą faworytkę. Lubi Vista, bo wszystkie "ładne kolory", jak mówi LOL, a jej system z łatwością spełnia specyfikacje. I tak, dostałem twojego premiera, ale naprawdę nie zrobiłem niczego, ponieważ to nie mój problem, porozmawiaj o tym z personelem MDK
Reply
Zacytować: Napisał Fearno1 Widok perspektywiczny trwa około 3 minut, aby zamknąć i około 2 minut, aby uruchomić, słyszałem to dlatego ppl powinno używać Win Xp do momentu wydania dużej aktualizacji do tego Mogę ponownie uruchomić komputer vista w ciągu 3 minut. Nie mogę się domyślić, dlaczego wszyscy krytykują Vista, używa 256MB więcej niż XP, ale kiedy kupujesz 2 GB za 80/90 $, to nic wielkiego.
Reply
Nadal używam systemu Windows XP i słyszałem, że jest lepszy niż Vista
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)