Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Długość linii przycinającej odpowiada rozmiarowi ekranu
Cześć. Znalazłem funkcję gry, która rysuje linie. Ale nie mogę pominąć argumentów na ekranie.   Jak mogę przyciąć linię do ekranu?   Mam xres, yres, x1, y1, x2 i y2. Próbowałem adoptować niektóre algorytmy obcinania linii z Wikipedii, ale mi się nie udało.
Reply
co jeśli powrócisz (x> xres);
Reply
Zacytować: Originally Posted by learn_more co jeśli powrócisz (x> xres); Ale chcę przyciąć tę linię. Nie chcę wracać z rysowania. Muszę narysować długie linie. I dla tych linii w2 bardzo często zwracają współrzędne ekranu.
Reply
to podstawowa matematyka?
Reply
Zacytować: Originally Posted by learn_more to podstawowa matematyka? To nie dla mnie. próbowałem to zaadaptować: Sutherland Ale mi się nie udało. Myślę, że z powodu tego ekranu współrzędne są liczone z rogu TopLeft.
Reply
Nie powiedziałeś, że funkcja silnika bierze ekran lub współrzędne świata, zgaduję świat, ale ludzie zgadujący nie pomogą ci zbytnio.
Reply
Jeśli jest to gra DirectX, użyj pDevice-> GetViewport, aby uzyskać rozmiar ekranu.
Reply
Zacytować: Originally Posted by zoomgod Jeśli jest to gra DirectX, użyj pDevice-> GetViewport, aby uzyskać rozmiar ekranu. Nie o to chodzi. Już wiem rozmiar ekranu. Chcę przyciąć moją linię, obliczyć nowe pozycje endpoit dla końców, które znajdują się poza ekranem.
Reply
Kod: jeśli (koniec x> szerokość ekranu) koniec. x = ekran. szerokość; jeśli (koniec: y> wysokość ekranu) koniec. y = ekran. wysokość ; ?? greetz KN4CK3R
Reply
Zgaduję, że nie rozważyłeś CALLING W2S I SPRAWDZENIA PO ZAKOŃCZENIU FILMU
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)