Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hookowanie procesu WOW64 z biblioteki dll x64
Ostatnio się nudziłem i postanowiłem zrobić coś bezsensownego. I skończyło się na tym hocku EndScene z x86 z x64 dll. Wziąłem GFXTest.exe jako proces docelowy.   Nie widzę żadnych szczególnych zalet w porównaniu do tradycyjnego haka, więc to bardziej jak POC i fajne rzeczy. Chciałem tylko upewnić się, że to możliwe.   Kod dll:     Kod:   #include <stdint.h> #include <stdio.h> #include <windows.h> #include <d3d9.h> extern "C" void hookMain (); extern "C" uint64_t WOW64stdcall (void * pfn, uint64_t argc, uint64_t, uint64_t, ...); DWORD pEndScene = 0; void * pPrintStr = 0; / * * / void * GetProc (mod HMODULE, const char * proc) {if (mod == 0) return nullptr; uint8_t * modBase = (uint8_t *) mod; IMAGE_DOS_HEADER * pDos = (IMAGE_DOS_HEADER *) modBase; IMAGE_NT_HEADERS32 * pNtHdr = (IMAGE_NT_HEADERS32 *) (modBase + pDos -> e_lfanew); IMAGE_EXPORT_DIRECTORY * pExport = (IMAGE_EXPORT_DIRECTORY *) (modBase + pNtHdr -> OptionalHeader, DataDirectory [IMAGE_DIRECTORY_ENTRY_EXPORT]. VirtualAddress); DWORD * pAdresses = (DWORD *) (modBase + pExport -> AddressOfFunctions); DWORD * pNames = (DWORD *) (modBase + pExport -> AddressOfNames); WORD * pOrds = (WORD *) (modBase + pExport -> AddressOfNameOrdinals); for (DWORD i = 0; i <pExport -> NumberOfNames; i ++) {if (strcmp (proc, (const char *) mod + pNames [i]) == 0) return modBase + pAdresses [pOrds [i] ]; } Return nullptr; } / * * / HMODULE GetMod32 (const wchar_t * modName) {_TEB32 * pTeb32 = (_TEB32 *) ((uint8_t *) NtCurrentTeb () + 0x2000); _PEB_LDR_DATA232 * pLdr32 = (_PEB_LDR_DATA232 *) ((_PEB32 *) pTeb32 -> ProcessEnvironmentBlock) -> Ldr; LIST_ENTRY32 * pFirstEntry = (LIST_ENTRY32 *) & pLdr32 -> InLoadOrderModuleList; for (LIST_ENTRY32 * pEntry = (LIST_ENTRY32 *) pFirstEntry -> Flink; pEntry! = pFirstEntry; pEntry = (LIST_ENTRY32 *) pEntry -> Flink) {_LDR_DATA_TABLE_ENTRY_BASE32 * pImageEntry = (_LDR_DATA_TABLE_ENTRY_BASE32 *) pEntry; if (_wcsicmp ((const wchar_t *) pImageEntry -> BaseDllName, Buffer, modName) == 0) return (HMODULE) pImageEntry -> DllBase; } Return 0; } / * * / HRESULT hkEndScene (IDirect3DDevice9 * arg) {if (pPrintStr! = 0) {wchar_t buf [64]; wsprintf (buf, L "EndScene o nazwie .IDirect3DDevice9 = 0x% p \ n", arg); WOW64stdcall (pPrintStr, 1, 0, 0, buf); } Return (HRESULT) WOW64stdcall ((void *) pEndScene, 1, 0, 0, arg); } / * * / Void SetHook () {SIZE_T bytes = 0; DWORD flOld = 0; uint32_t pDxStorage = 0; uint32_t pDxDevice = 0; uint32_t hMain = (uint32_t) GetModuleHandle (NULL); pDxStorage = * (uint32_t *) (hMain + 0x4014); pDxDevice = * (uint32_t *) (* (uint32_t *) (pDxStorage + 0x20) + 4); pEndScene = * (uint32_t *) (* (uint32_t *) pDxDevice + 0xA8); VirtualProtect (& hookMain, 0x40, PAGE_EXECUTE_READWRITE, & FLOld); // Ustaw prawdziwy hook ptr dla (uint8_t * ptr = (uint8_t *) i hookMain; ptr <(uint8_t *) i hookMain + 0x40; ++ ptr) {if (* (uint64_t *) ptr == 0xDEADBEEFDEADBEEF) {* ( void **) ptr = & hkEndScene; złamać ; }} PPrintStr = GetProc (GetMod32 (L "kernel32.dll"), "OutputDebugStringW"); DWORD pHook = (DWORD) i hookMain; WriteProcessMemory (GetCurrentProcess (), (void *) (* (uint32_t *) pDxDevice + 0xA8), pHook, sizeof (pHook) i bajty); } BOOL APIENTRY DllMain (HMODULE hModule, DWORD ul_reason_for_call, LPVOID lpReserved) {switch (ul_reason_for_call) {case DLL_PROCESS_ATTACH: SetHook (); złamać ; case DLL_THREAD_ATTACH: case DLL_THREAD_DETACH: case DLL_PROCESS_DETACH: break; } Return TRUE; }   Rdzeń złożeniowy (dialekt masm):     Kod:   hookMain PROTO WOW64stdcall PROTO. kod ; Przełącz na tryb długi enter64 proc retf enter64 endp; Przełącz na tryb WOW64 enter32 proc mov dword ptr [rsp + 4], 23h retf enter32 endp; hookMain proc push push 33h call enter64; Call hook mov rax, 0DEADBEEFDEADBEEFh mov ecx, dword ptr [esp + 4]; Zapobiegaj zniszczeniu stosu przez shadow space sub rsp, 20h
Reply
to całkiem zabawne. dlaczego niestandardowy GPA i GMH?
Reply
Zacytować: dlaczego niestandardowy GPA i GMH? Ponieważ standardowe funkcje działają tylko dla modułów 64-bitowych. A moja niestandardowa implementacja jest przeznaczona dla modułów 32-bitowych.
Reply
to ma sens
Reply
Bardzo dobrze. Zacytować: Musisz rozrzucić trochę reputacji, zanim ponownie oddasz ją do DarthTon.
Reply
teraz znajdź metodę przydzielania memu powyżej 4GB w procesie wow64 przy wygrywaniu 7 jestem zbyt leniwy, aby wydać 5 milionów na googelng. qq dzięki
Reply
zauważysz jakiekolwiek negatywne skutki wydajności ze względu na przełączanie trybu za każdym razem, gdy funkcja jest wywoływana? 0.o mnie wydaje się, że byłoby bardziej wydajnie po prostu napisać hak w x86 i skopiować do pamięci <4gb ofc i haka w ten sposób .. czy się mylę?
Reply
Uderzenie wydajnościowe będzie niezauważalne, chyba że hak zostanie wywołany kilkaset tysięcy razy na sekundę. I jak powiedziałem w pierwszym poście, jest to egzotyczne podejście do zaczepiania. Prosty hak x86 jest bardziej wydajny i łatwy w utrzymaniu.
Reply
Świetny!! rozwiązałeś moje problemy
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)