Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hasło do BIOS-u
ok, utknąłem w moim domu tatusiów przez kilka miesięcy, a on ma hasło na pierwszej stronie biosu przy starcie. Czy jest jakiś sposób obejścia tego !? Nie mogę korzystać z komputera, chyba że mam jego pozwolenie. IT SUX !!!! = (pwned = (
Reply
Tak, znajdź podręcznik płyty głównej lub wyszukaj na płycie głównej zworę lub przełącznik, który resetuje bios mat. Większość starszych wygląda jak jasne cmos i powinieneś zobaczyć zapis na MB z ustawieniami dla każdego przełącznika, jeśli jest to nowsza płyta. Upewnij się, że odłączyłeś komputer od prądu zmiennego, gdy dotykasz komputera.
Reply
Jeśli nie możesz znaleźć wyraźnego przełącznika CMOS, możesz wyskoczyć małym Płaska bateria na płycie głównej przez kilka secoend. Następnie odłóż to z powrotem. Spowoduje to zresetowanie pamięci CMOS do ustawień fabrycznych. Upewnij się, że system jest wyłączony i odłączony od sieci naciśnij przycisk zasilania, aby rozładować kondensatory.
Reply
To trwa dłużej niż kilka sekund. Spróbuj 10 minut. I właśnie widziałem, co powiedziałeś o rozładowaniu kondensatorów. Dobry pomysł.
Reply
Ktoś mi powiedział wcześniej, że "shift s y x z" zresetuje hasło na MOST mobo, ale nigdy go nie wypróbowałem. Na moim mobo mogę przytrzymać przycisk resetowania, bo myślę, że 30 sekund i to zresetuje bios, a przynajmniej to, co mówi instrukcja. Jeśli się nie mylę, hasło bios chroni tylko przed zmianą ustawień w BIOSie i nie blokuje komputera. To może nie być to, co cię blokuje. - = pokój = -
Reply
hmm, to są bardzo seksowne sugestie, ale nie chcę pozbyć się hasła, bo wtedy on oczywiście zrobi coś. czy istnieje sposób, aby gdzieś znaleźć pw na dysku twardym? coś w tym stylu
Reply
Nie, ponieważ hasło biosu jest przechowywane w Bios, a nie w HD
Reply
Umm .. zapytaj swojego tatę, czy chcesz korzystać z komputera ...?
Reply
otwórz wieżę i znajdź zworkę cmos i ustaw ją na przeciwną do tego, co jest, i zresetuj cmos, to usunie hasło biosu
Reply
tak, dotarliśmy tak daleko, ale ... Zacytować: ale nie chcę pozbyć się hasła, bo wtedy on oczywiście zrobi coś.
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)