Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Formatuj dysk C Vista
W porządku, więc zdecydowałem, że nadszedł czas, aby sformatować mój dysk twardy i zacząć świeżą, więc ponownie zainstalowałem windows vista, używam ostatecznego, jeśli to jest jakakolwiek pomoc, więc przeszedłem przez wszystkie opcje i cokolwiek, w końcu dostaję się na mój pulpit i idę i sprawdzam mój komputer i stwierdzam, że mam tylko około 392 gig na 465 gig. Usunąłem folder na dysku o nazwie windows.old, który zachował wszystkie moje stare pliki przed sformatowaniem dysku twardego. Zrobiłem też porządek na dysku, który dał mi około 2 koncertów. jedyną rzeczą, którą zainstalowałem, gdy ss zostało zrobione, jest Xfire. Próbowałem ponownie sformatować dysk twardy, ale otrzymałem ten sam rezultat. Mam nadzieję, że ktoś ma dla mnie rozwiązanie   Twoje zdrowie
Reply
Czy robisz szybki format lub pełny format? Miałem podobną rzecz, która przydarzyła mi się kiedyś na maszynie XP. To, co zrobiłem, ponieważ nie było żadnej innej opcji, to że pobrałem Ubuntu (najnowszą wersję komputerową), wypaliłem iso i uruchomiłem z niego. Po uruchomieniu z niego daje kilka opcji do wyboru. Wybrałem tego, który wypróbuje Ubuntu. Po załadowaniu systemu Live OS, jeśli przejdziesz do System-> Administration, powinna istnieć opcja Partition Editor lub może nazywa się GParted. Wybierz tę opcję. Gdy pojawi się okno dialogowe, jest ono dość samoobjaśniające. Wybierz partycję, którą chcesz edytować \ format, kliknij prawym przyciskiem myszy i możesz zrobić jedną z kilku rzeczy. Usuń wszystkie i wszystkie partycje, aż wszystkie pojawią się jako surowe \ niesformatowane, wtedy możesz wybrać utworzenie nowego formatu oczywiście pod tabelą partycji NTFS. Linux jest bardzo dobry w przypadku plików, ponieważ w przeciwieństwie do Windows odczytuje dane surowe w przeciwieństwie do struktury plików. Właśnie dlatego środowisko Linux jest również preferowaną metodą pobierania \ wykonywania kopii zapasowych danych. Jeśli kiedyś sformatujesz dysk w odpowiedni sposób, zrestartuj komputer, zaczekaj, aż Ubuntu się wyładuje, wyjmij dysk i po prostu uruchom instalację systemu Vista tak jak zwykle. Nie musisz przechodzić przez edytor partycji Vista, ponieważ powinien on już być poprawnie sformatowany. Daj mi znać, jak to działa.
Reply
Vista zazwyczaj tworzy trzy partycje zgodnie z moją wiedzą. Odzyskiwanie, system i C. Usunąłem partycje i połączyłem nieprzydzielone miejsce, gdy umieściłem jednego z moich laptopów Vista na XP ... Cóż, musiałem przerzucić sterownik SATA na instalację XP, ale to nie ma znaczenia, ponieważ twoja reinstalacja Widok.
Reply
dzięki za pomoc Rover i Hippy, pracowałem nad tym z kolegą i twoimi radami, i będziesz zadowolony, że mój dysk twardy powraca do pełnej przestrzeni
Reply
wielkie dyski
Reply
więc, jestem ciekawa, jak myślisz nam powiedzieć, co zrobiłeś, aby rozwiązać ten problem? Również w odniesieniu do rover, który działa, ale zazwyczaj stwierdziłem, że do pracy tylko z płytami określonego producenta. Zwykle, jeśli korzystasz z dysku detalicznego \ OEM (autonomicznego), za każdym razem, gdy przechodzę przez konfigurację, normalnie alokuje całą przestrzeń na tę 1 partycję, zamiast tworzyć 2 lub 3 różne partycje. Chyba że masz już wiele partycji, które istnieją. Chociaż pamiętam, że po sformatowaniu dysku, alokuje on bardzo małą niesformatowaną część dysku HDD, ale ma on minimalny rozmiar (może to być maksymalnie 1-2 Gb, jeśli to). Anywho, cieszę się, że wymyśliłeś problem.
Reply
cóż, po tym, jak szybko spróbowałem tego co zasugerowałeś, i nie udało ci się, mogłem się kłopotać wkręcaniem ustawień itp. Dałem mojemu partnerowi telefon, a on pomógł mi poprzez menu BIOSu po pierwszym uruchomieniu komputera, więc wstawiłem pierwszy krok można go odczytać jako napęd DVD-ROM (napęd CD), a następnie zrestartowałem mój komputer i zainstalowałem go prawidłowo, i mogłem całkowicie sformatować mój dysk twardy i zacząć od nowa. Nie jestem pewny, że mam problemy z menu w BIOS-ie, więc jestem wdzięczny, że mój partner nie ma o tym pojęcia, ah, dzięki za wsparcie.
Reply
Czekaj, jak wcześniej zainstalowałeś Vistę bez uruchamiania z napędu CD? Czy rzeczywiście próbowałeś wykonać czystą instalację z poziomu systemu operacyjnego? Jeśli tak, to tak, to ma sens, ponieważ oczywiście nie można sformatować systemu operacyjnego, jeśli jest on w użyciu. heh Moja metoda by zadziałała, ale domyślam się, że to nie działało dla ciebie ponieważ to nie było uruchamianie z CD na początku i to było to, co musiałaś zrobić. Zakładam, że początkowo uruchamiałeś się z dysku podczas instalacji i nie został on poprawnie sformatowany, no cóż, cieszę się, że to wymyśliłeś. Także jeśli nie chcesz zepsuć BIOS-u, zwykle istnieje klawisz skrótu, który możesz nacisnąć podczas uruchamiania, który przełączałby okno dialogowe bootmenu, które wyświetliłoby się, aby ręcznie zapytać, co zrobić najpierw. Zazwyczaj jest to przycisk F12 lub Esc.
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)