Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile jednostek skoczyłem?
#1
Dzień dobry,     Kumpel zapytał mnie, czy mogę stworzyć nakładkę, która dostarcza informacji o tym, ile jednostek (dystans) skoczył. Ponieważ jestem nowy w kodowaniu i wciąż uczę się podstaw, co oznacza, że nie jestem jeszcze gotowy, aby to zrobić, Chciałbym otrzymać wyjaśnienie; (O czym myślałem   Więc chce wiedzieć, na jaką odległość skoczył, więc zbadałem wartość 1 jednostki i to jest 1 cal. Wydaje mi się więc, że potrzebuję przesunięcia Skoku, przesunięcia gracza ... (I?), A następnie robienia boola, a kiedy gracz skacze, program powinien zacząć nagrywać linię (ale nie w samej grze, tylko mówiąc w teorii atm) i kiedy uderzy w ziemię (więc bool powinien zmienić fałszywe cus Im już nie skacze) to powinien dać mi odległość w calach, a jak powiedziałem 1 cal = 1 Jednostka.   Odkąd jestem jeszcze początkującym, jestem pewna, że brakuje mi rzeczy z mojej teorii. Byłoby miło, gdybyście mogli mi powiedzieć, co im brakuje. Postaram się, żeby kodowanie, o które prosił mnie ktoś, kto mi pomógł, nie jest czymś, co robię, ponieważ to mi nie pomoże.   Mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc!     Pozdrowienia, Iamchets.
Reply
#2
Gl i Hf
Reply
#3
Chwyć jego aktualną pozycję, sprawdź, czy jego playerstate zmieni się na skakanie, zacznij nagrywać odległość od pierwszego punktu do miejsca, w którym teraz się znajduje, sprawdź, czy odtwarzacz ma wrócić do cokolwiek, sprawdź odległość między starą pozycją od początku skoku do nowej pozycji od końca skoku są twoje jednostki do gry.
Reply
#4
Zacytować: Originally Posted by basscode Chciałbym wiedzieć, jak + rep tutaj. Zacytować: Napisał pierwotnie 4bply Potrzebował więcej postaci.
Reply
#5
Spooky to świetny facet, pomógł mi po wydaniu źródła i wyjaśnił prawie wszystko. + rep
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)