Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie jest twoje środowisko pracy / przepływ pracy?
Witam wszystkich! Jestem nowy na forum i społeczności tutaj, i nie mogę się doczekać, aby poznać niektórych z was! Moim głównym celem jest ogólne nauczenie się programowania i chciałbym zhakować kilka gier jako sposób na nauczenie się tego i poznanie, jak działają. Już przeczytałem kilka "stickied" tematów na temat, jak zacząć, a ja po prostu chcę podziękować za tak wspaniałe źródła.   Chciałem zacząć mój pierwszy wątek i post, pytając wszystkich: Jak wygląda twoje środowisko dev / hax0r? - W jakim systemie operacyjnym pracujesz? - Jakie jest twoje rozumowanie dla tego systemu operacyjnego? -Jeśli pracujesz w systemie Windows, musisz nauczyć się WinAPI? - Z jakiego edytora korzystasz? Czy ktoś tutaj używa VIM? Jeśli tak, to w jaki sposób kompilujesz i debugujesz? - Czy jest jakieś oprogramowanie przedinstalacyjne, które należy zainstalować, aby zacząć?
Reply
Zacytować: Wysłany przez pierwotnie commander1995 Witam wszystkich! Jestem nowy na forum i społeczności tutaj, i nie mogę się doczekać, aby poznać niektórych z was! Moim głównym celem jest ogólne nauczenie się programowania i chciałbym zhakować kilka gier jako sposób na nauczenie się tego i poznanie, jak działają. Już przeczytałem kilka "stickied" tematów na temat, jak zacząć, a ja po prostu chcę podziękować za tak wspaniałe źródła. Chciałem zacząć mój pierwszy wątek i post, pytając wszystkich: Jak wygląda twoje środowisko dev / hax0r? - W jakim systemie operacyjnym pracujesz? - Jakie jest twoje rozumowanie dla tego systemu operacyjnego? -Jeśli pracujesz w systemie Windows, musisz nauczyć się WinAPI? - Z jakiego edytora korzystasz? Czy ktoś tutaj używa VIM? Jeśli tak, to w jaki sposób kompilujesz i debugujesz? - Czy jest jakieś oprogramowanie przedinstalacyjne, które należy zainstalować, aby zacząć? Stikkie wątki powinny odpowiedzieć na wiele z tych pytań. Użyj visual studio, ponieważ będziesz rozwijać się w Windows, ponieważ większość gier na nim działa. Powinieneś nauczyć się WinAPI, jeśli chcesz wejść w interakcję z systemem operacyjnym. Prawdopodobnie będziesz także chciał zainstalować zestaw SDK Directx lub zestawy sterowników.
Reply
Zacytować: Wysłany przez pierwotnie krystalgamer -Windows, głównie gry, ale wróci do Linuksa, kiedy przerwa świąteczna się skończy -Nie, nie musisz uczyć się WinAPI. W zależności od tego, co robisz, możesz tego nie dotknąć. Również przy użyciu środowisk linuksowych takich jak cygwin lub mingw można krzyżować kompilację aplikacji linuksowych. -Użyłem vima z kilkoma wtyczkami z 2 monitorami, więc na jednym kodowałem na drugim uruchomiłem i debugowałem z gdb. Ostatnio dodałem tmux, więc stał się on typowym miejscem pracy vim + tmux, ale teraz używam neovim, co jest niesamowite. Niesamowita odpowiedź. Dziękuję za zwrotną informację. Czyli naprawdę kodujesz w systemie Windows podczas hakowania gier? I domyślam się, że jedyny czas, jaki robisz to podczas przerw / wolnego czasu? Do wszystkich zastosowań ogólnego kodowania używasz Linuksa? Zacytować: Originally Posted by scimmy Stikkie wątki powinny odpowiedzieć na wiele z tych pytań. Użyj visual studio, ponieważ będziesz rozwijać się w Windows, ponieważ większość gier na nim działa. Powinieneś nauczyć się WinAPI, jeśli chcesz wejść w interakcję z systemem operacyjnym. Prawdopodobnie będziesz także chciał zainstalować zestaw SDK Directx lub zestawy sterowników. O przepraszam! Tak, robią! Ale chciałem uzyskać więcej opinii od innych haha. Dziękuję również za odpowiedź!
Reply
Zacytować: Wysłany przez pierwotnie commander1995 Niesamowita odpowiedź. Dziękuję za zwrotną informację. Czyli naprawdę kodujesz w systemie Windows podczas hakowania gier? I domyślam się, że jedyny czas, jaki robisz to podczas przerw / wolnego czasu? Do wszystkich zastosowań ogólnego kodowania używasz Linuksa? O przepraszam! Tak, robią! Ale chciałem uzyskać więcej opinii od innych haha. Dziękuję również za odpowiedź! Zależy, jeśli potrzebne są tylko drobne poprawki, może ssh do maszyny linuksowej. Dla poważniejszego rozwoju idę na Linuksa. Tylko jeśli nie mam innej opcji, używam okien. Niedawno pracowałem ze Scheme, Python i JS z powodu college'u, a ponieważ oni interpretowali języki, system operacyjny nie ma większego znaczenia, więc nie poświęca się dużo czasu na tworzenie hacków.
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)