Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wysyłanie żądania do serwera
Nigdy tak naprawdę nie zmyliłem sieci w C ++ lub C #, ale zastanawiałem się, jak mogę wysłać wiadomość do mojego serwera i pobrać informacje.   Tak jak na przykład chcę przekazać zmienną w adresie URL do strony php, która uzyskuje dostęp do bazy danych i wyciąga informacje, a następnie mogę wstawić je do rozwijanego okna itp.   A może lepiej połączyć się bezpośrednio z bazą danych? Jeśli tak, to jaka jest najbezpieczniejsza metoda?   Nie pytam o kod, chcę tylko wskazać właściwy kierunek.   Chcę zbudować aplikację dla pracownika dla mojej firmy taty, która ściąga informacje itp.   Dzięki, że masz czas,   Istotny
Reply
Słyszałem, że php jest lepszy i bezpieczniejszy.
Reply
Możesz użyć ODBC, ale zależy to od tego, z ilu komputerów będzie uruchamiana ta aplikacja. Nie mam pojęcia o skali, na którą patrzysz. Uprawnienia do bazy danych są tutaj kluczowe, jeśli przejdziesz na trasę ODBC. Nie dawaj temu użytkownikowi bazy danych więcej uprawnień, których potrzebuje.
Reply
jeśli użyjesz bazy danych bezpośrednio, będziesz zmuszony do przechowywania w twoim zgłoszeniu szczegółów logowania do bazy danych, co moim zdaniem jest niechronione. Proponuję także php.
Reply
Tak, powinieneś po prostu użyć WinSock do połączenia ze stroną php ...
Reply
Zacytować: Pierwotnie wysłana przez Crucial Nigdy tak naprawdę nie zmyliłem sieci w C ++ lub C #, ale zastanawiałem się, jak mogę wysłać wiadomość do mojego serwera i pobrać informacje. Tak jak na przykład chcę przekazać zmienną w adresie URL do strony php, która uzyskuje dostęp do bazy danych i wyciąga informacje, a następnie mogę wstawić je do rozwijanego okna itp. A może lepiej połączyć się bezpośrednio z bazą danych? Jeśli tak, to jaka jest najbezpieczniejsza metoda? Nie pytam o kod, chcę tylko wskazać właściwy kierunek. Chcę zbudować aplikację dla pracownika dla mojej firmy taty, która ściąga informacje itp. Dzięki, że masz czas, Istotny Użyj php, aby wykonać wszystkie prace noga mysql, nie chcesz dać klientom bazy danych uprawnień.
Reply
Tak, to było to, co planowałem zrobić przy pierwszym użyciu, pozwalając php wykonać pracę. Ale czy powinienem zachować ostrożność podczas korzystania z winsock? Bezpieczeństwo mądre? Około 40-50 osób będzie z tego korzystać. Właśnie wyrzucałem inne pomysły. Dziękuję za wszystkie sugestie.
Reply
Nie używałbym bezpośrednio HTTP; Utwórz protokół, zakoduj serwer i NIGDY nie przechowuj żadnych poświadczeń. Ale to tylko ja ...
Reply
Jakiego rodzaju konfigurację serwera posiadasz? Jeśli masz serwer Windows, wybrałbym trasę korzystania z usługi WCF do obsługi połączeń z bazą danych. Następnie można uwierzytelnić się w usłudze i nie ryzykować ujawnienia jakichkolwiek danych uwierzytelniających bazy danych przechowywanych w usłudze. Możesz nawet połączyć usługi, jeśli naprawdę chcesz. Ponadto, ponieważ wspomniałeś o C #, byłaby to trasa dla tego projektu. Jednakże, jeśli używasz Apache na Linux-ie, C # nie będzie pomocne. Istnieje projekt o nazwie Mono, który ma być w stanie skompilować C # dla Linuksa, ale brakuje mu funkcjonalności dla tego projektu (nie można uruchamiać zespołów .NET w systemie Linux). Jeśli używasz Linuksa, zechcesz zapoznać się z rozwojem LAMP (Linux, Apache, MySql, PHP).
Reply
Zacytować: Napisał NeoIII jeśli użyjesz bazy danych bezpośrednio, będziesz zmuszony do przechowywania w twoim zgłoszeniu szczegółów logowania do bazy danych, co moim zdaniem jest niechronione. Proponuję także php. Dość pewny, że ODBC może być skonfigurowany do używania poświadczeń systemu Windows
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)