Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dostęp do Internetu w Cant College przy użyciu laptopa
#1

Robię media w college'u, więc pomyślałem, że skorzystam z mojego laptopa.   Podłączyłem go kablem Ethernet i wszystko jest w porządku, ale nie łączy się z żadnymi stronami internetowymi, a moje pakiety są bardzo niskie jak 145-100.   Próbowałem również testu ping i zdałem   Próbowałem również ręcznie skonfigurować mój adres IP, ale bezskutecznie.   Czy to możliwe, że jestem blokowany przez wewnętrzną zaporę ogniową?
Reply
#2

Większość kampusów uczelni wyznaczyła obszary wifi. Niezależnie od tego, czy są to biblioteki, kafeterie itp. Wiem, że w Ga Tech mogłem odebrać wifi w całym kampusie. Tak samo jak w West Ga Tech. Jeśli twój oferuje również wyznaczone obszary wifi, nie wiem. Być może coś do sprawdzenia.
Reply
#3

Zacytować: Napisał Malak101 Robię media w college'u, więc pomyślałem, że skorzystam z mojego laptopa. Podłączyłem go kablem Ethernet i wszystko jest w porządku, ale nie łączy się z żadnymi stronami internetowymi, a moje pakiety są bardzo niskie, jak 145 -100. Próbowałem również testu ping i zdałem Próbowałem również ręcznie skonfigurować mój adres IP, ale bezskutecznie. Czy to możliwe, że jestem blokowany przez wewnętrzną zaporę ogniową? Możesz połączyć się ze stopą FTP wynoszącą 40+, więc to nie jest powód braku połączenia, czy otrzymujesz komunikat o błędzie przy próbie połączenia? Upewnij się, że laptop jest skonfigurowany do łączenia się przez sieć bezprzewodową, Wi-Fi, a nie z modemem. Firewalli blokują dostęp do Internetu tylko wtedy, gdy wysyłasz niebezpieczne dane TCP IP, sprawdź połączenie. Początek panel sterowania połączenia sieciowe Kliknij prawym przyciskiem myszy połączenie status Jaki jest wskaźnik wysyłania / odbierania? To może wiele zmienić. Wierzę, że blokowanie połączenia Wi-Fi jest w ogóle nielegalne bez powodu. W przypadku gówna i chichotów, wyłącz firewalle przed próbą wypożyczenia
Reply
#4

Właściwie to mi przypomina, że przez przypadek używasz Nortona? Norton jest znany ze swojej zapory sieciowej, która została zablokowana przez sieć. Nie pamiętam, co zrobiłem, ale musisz przejść przez ustawienia zapory sieciowej i dostosować je lub po prostu wyłączyć zaporę razem. Jeśli nie masz programu Norton, otrzymujesz prawidłowy adres IP? polecenie goto i wpisz ipconfig / all, jaki jest wynik? Upewnij się, że wszystkie ustawienia IP są ustawione ponownie na automatyczne. Upewnij się także, że usługi DHCP i DNS są włączone i uruchomione. kliknij prawym przyciskiem myszy na Mój komputer i wybierz zarządzaj następnie kliknij usługi i aplikacje kliknij stamtąd usługi Wszystko jest w porządku alfabetycznym dla klienta dns i dhcp upewnij się, że są ustawione na automatyczne i uruchomione, jak wspomniałem powyżej. Innym narzędziem, na którym można zresetować wszystkie dziwne problemy, nazywa się winsockfix. Możesz także spróbować użyć funkcji dial-a-fix i naprawić wszystkie usługi w ten sposób. DAF- http://wiki.lunarsoft.net/wiki/Dial-a-fix WinSockFix - http://www.softpedia.com/get/Tweak/N...nSockFix.shtml Daj nam znać, co wymyślisz, jeśli cokolwiek.
Reply
#5

Bezprzewodowe połączenie z moim laptopem nie działa, więc zawsze korzystałem z kabla, aby uzyskać dostęp do Internetu. Moją ochroną firewalla jest alarm Strefy, to nie jest bzdura Nortona i tak, próbowałem go wyłączyć. Jeśli ustawienia IP są automatyczne lub Manuel, nie ma to znaczenia Również administratorzy lubią blokować prawie wszystko w sieci jak ta strona internetowa, na przykład lol
Reply
#6

Spróbuj dostać się na inny komputer, który już znajduje się w sieci i sprawdź, czy w przeglądarce jest skonfigurowany serwer proxy. Serwery proxy to główny sposób, w jaki mogą kontrolować, jakie strony mogą / nie mogą być przeglądane.
Reply
#7

Zacytować: Jeśli ustawienia IP są automatyczne lub Manuel, nie ma to znaczenia To, czy ip jest generowane przez DHCP (dynamicznie), czy też jest statyczne, powoduje DUŻĄ różnicę. Może to mieć wpływ na to, czy możesz wejść do trybu online, czy nie. Miałem kilku klientów, którzy mieli problemy z siecią, i po kilku minutach zobaczyłem, że ręcznie próbowali wprowadzić ustawienia IP i nie działało poprawnie. Po minucie wszystko było ustawione na auto, działało jak czar. Zaufaj mi, że znam się dobrze Nie myślałem nawet o proxy tbh, ale tak, to może być to. jeśli chodzi o strefę, mam również mieszane założenia na ten temat. Dobrym testem byłoby uruchomienie trybu awaryjnego z obsługą sieci Jeśli możesz w ten sposób przejść do trybu online, mogę niemal zagwarantować, że jest to problem związany z oprogramowaniem lub usługa, która uniemożliwia korzystanie z Internetu. Zakładam, że wiesz, jak dostać się do trybu awaryjnego w \ network. Jeśli nie, naciśnij F8 po ekranie producenta Bios i zanim pojawi się logo Windows.
Reply
#8

Według Ip miałem na myśli, że wypróbowałem to Manuel i automatyczne i nie mam pewności co do proxy, ponieważ na koncie studenta większość ustawień przeglądarki internetowej jest ukryta. Podjęłam próbę pobrania aktualizacji Microsoftu za pomocą małej tarczy w rogu ekranu podczas łączenia się z uczelnią, ale to też nie działało Spróbuję dziś także koncepcji trybu bezpiecznego
Reply
#9

Dziękuję za całą pomoc W końcu udało mi się znaleźć administratora, który nie był zajęty i powiedział, że tylko komputery, które są w sieci, mogą łączyć się z Internetem, a wszelkie inne komputery, które nie są połączone w sieć, są blokowane dla bezpieczeństwa i ochrony CRAP.
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)