Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Śledzenie hWnd's
#1

Cześć, obecnie studiuję programowanie Win32. Robię to bezpośrednio, mam na myśli, nie. NET, MFC i żadna z tych rzeczy         jak widzisz, istnieje już kilkanaście kontroli, które budzą moje wątpliwości   Naprawdę potrzebuję zachować wszystkie te hWndy każdej kontroli, gdy interfejs rośnie, eksperymentuję z rozprzestrzenianiem się zmiennych globalnych, a to martwi mnie o zużycie pamięci
Reply
#2

Po prostu zatrzymaj te, które potrzebujesz do kontroli, ale tak czy inaczej nie powinieneś martwić się o użycie pamięci IMO.
Reply
#3

jak mówisz, wydaje się to normalne dzięki, człowieku, jesteś l337
Reply
#4

przez większość czasu dostajesz HWND od GetDlgItem lub jakiejś funkcji, ponieważ wszystkie kontrolki mają swoje unikalne ID? możesz użyć tego za każdym razem, gdy potrzebujesz HWND, ale przechowywanie kilku hwndów jako globalnych var (lub w klasie menedżerskiej) naprawdę nie spowolni komputera PC z powodu zbyt dużego zużycia pamięci (chyba że jesteś w Windows 3.1 lub czymś złym)
Reply
#5

hmm, interesujący punkt, ale na przykład rozważ, że mam 15 kontrolek i nie przechowywałbym ich hWnd, i potrzebuję WM_SETFONT na nich, wtedy musiałbym wykonać 15 połączeń GetDlgItem ... i wszystko to wewnątrz WM_CREATE ale na razie trzymam tylko guziki i comboboksy
Reply
#6

Zacytować: Napisał Master64k hmm, interesujący punkt, ale na przykład rozważ, że mam 15 kontrolek i nie przechowywałbym ich hWnd, i potrzebuję WM_SETFONT na nich, wtedy musiałbym wykonać 15 połączeń GetDlgItem ... i wszystko to wewnątrz WM_CREATE To prawda, ale to tylko jeden moment na inicjalizację programu, a później będziesz miał 15 * sizeof (HWND) więcej wolnej pamięci. Ponownie, to bardzo małe zużycie pamięci i nie powinieneś się o to martwić. Wątpię, aby Twój program był większy niż 1 MB.
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)